Pora Djilba (sierpień – wrzesień) to czas masowego pokazu żółto-kremowych kwiatów. Djilba to przejściowa pora roku, w której kilka bardzo zimnych i pogodnych dni łączy się z cieplejszymi, deszczowymi i wietrznymi oraz okazjonalnymi słonecznymi dniami.
To początek ogromnej eksplozji kwitnienia, która ma miejsce na południowym zachodzie stanu. Zaczyna się od roślin kwitnących na żółto, takich jak akacje. Kolory, które są popularne o tej porze roku, to kremy w połączeniu z żywymi i efektownymi błękitami.
Tradycyjnie, podobnie jak w poprzednim sezonie, głównymi źródłami pożywienia było wiele zwierząt wypasanych na lądzie. Należą do nich Yongar (kangur), Waitj (emu) i Koomal (opos).
Gdy dni zaczynają się ocieplać, zaczynamy widzieć i słyszeć pierwsze noworodki z dumnymi rodzicami dostarczającymi im pożywienia, prowadzącymi ich przez zadania związane z poszukiwaniem pożywienia i chronieniem jednostek rodzinnych przed znacznie większymi zwierzętami, w tym ludźmi.
Ptaki leśne nadal będą przywiązane do gniazd, dlatego też zachowanie ochronne Koolbardi (Sroki) zacznie się nasilać, a przy uważnej obserwacji stanie się to samo w przypadku Djidi Djidi (Willy Wag Tails) i Chuck-a-luck (Wattle Birds).
W miarę upływu sezonu i ciągłego wzrostu temperatur zaczniemy zauważać łodygi kwiatowe Balgas (drzew trawiastych) wyłaniające się w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu Kambarang.
0 komentarzy