Poradnik

Wiza turystyczna do Australii

Wiza turystyczna Australia

Obywatel każdego kraju na świecie, z wyjątkiem Nowej Zelandii, musi mieć wizę aby przekroczyć granice Australii. Jeśli wybierasz się do Australii na wakacje, przed przyjazdem musisz uzyskać wizę turystyczną.

 

Którą wizę turystyczną wybrać?

 

1. Visitor Visa (600)

Jeśli przylatujesz na dłużej niż trzy miesiące ale mniej niż rok – wybierz wizę Visitor (subclass 600). Będziesz mógł przebywać na terenie Australii bez przerwy przez 12 miesięcy bez przymusu wyjazdu po trzech miesiącach tak jak w przypadku wizy eVisitor. Opłata za tę wizę turystyczną wynosi $145. Przy wizie Visitor wymagane jest ubezpieczenie zdrowotne na okres pobytu.

 

2. eVisitor Visa (651)

Jeśli przylatujesz na krócej niż trzy miesiące – wybierz wizę eVisitor (subclass 651). Ta wiza umożliwi Ci pobyt w Australii do trzech miesięcy. Wiza ważna jest przez rok i w tym czasie możesz przylecieć do Australii tyle razy ile zapragniesz pod warunkiem, że Twój jednorazowy pobyt nie przekroczy okresu trzech miesięcy. EVisitor Visa jest darmowa i ubiega się o nią przez Internet. Przyznawana jest zwykle w przeciągu kilku minut / godzin. Ubezpieczenie zdrowotne przy tej wizie nie jest wymagane.

 

Point Peron Dec 2019-01

 

Jak ubiegać się o wizę turystyczną do Australii?

Do wypełnienia wniosku przez Internet potrzebny Ci będzie język angielski na poziomie średnio-zaawansowanym, adres e-mail i ważny paszport.

  1. Utwórz konto ImmiAccount na stronie Departamentu Spraw Wewnętrznych.
  2. Wybierz wizę, o którą chcesz się ubiegać.
  3. Wypełnij formularz.
  4. Dołącz skan paszportu.
  5. Dokonaj opłaty w przypadku wizy Visitor (600).
  6. Sprawdź skrzynkę e-mail w oczekiwaniu na wizę.

Jeśli departament będzie wymagał dodatkowych dokumentów do podjęcia decyzji o przyznaniu Ci wizy, otrzymasz e-mail z powiadomieniem, więc sprawdzaj skrzynkę regularnie.

Wizy turystyczne są wizami elektronicznymi, więc nie potrzebne są papierowe naklejki do paszportu (tak było kiedyś). Twoja wiza podpięta jest w systemie rządowym do Twojego paszportu, więc podczas przekraczania granicy wystarczy okazać paszport. Ja jednak zawsze wolę mieć przy sobie wydrukowane potwierdzenie przyznania wizy otrzymane mailowo.

 

Udanych wakacji w Australii!

 

Wiza turystyczna do Australii

2 myśli na temat “Wiza turystyczna do Australii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.