Podróże

Wyspa pingwinów

Penguin Island u wybrzeża Rockingham jest domem 1200 najmniejszych na świecie pingwinów. Pingwinek mały (Eudyptula minor) został odkryty w 1781 roku, występuje u wybrzeży Australii i Nowej Zelandii, ma ok. 40cm długości i waży 1kg. Wyspę można zwiedzać od 15 września do 1 czerwca, ponieważ przez pozostałą część roku jest zamknięta z powodu okresu lęgowego pingwinów.

Podczas pobytu na wyspie trzeba być wielkim szczęściarzem aby zobaczyć dzikie pingwiny, ponieważ w ciągu dnia polują zwykle w oceanie lub siedzą w norkach. Oswojone pingwiny, które zostały uratowane od zguby w naturze można zobaczyć w małym centrum na wyspie, gdzie mieszkają, pływają i są karmione trzy razy dziennie. Te drobne ptaki dobierają się w pary i razem mieszkają tam w małych budkach.

Na wyspie można zobaczyć również 50 różnych gatunków ptaków morskich, w tym dużą grupę pelikanów. Pobliska wyspa gości foki, które można zobaczyć podpływając tam kajakiem. Mimo, że naokoło wyspy rozciągają się przepiękne plaże obmywane przez turkusowe wodu oceanu, podczas kąpieli trzeba uważać na jadowite płaszczki (stingray) żyjące w oceanie, ponieważ są one spokrewnione z rekinami i równie groźne!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.